Angelee ( OVIS Trojský kůň )

...29.8.2013 bohužel An prohrála svůj  boj s PKD a byli jsme nuceni jí nechat odejít.

  narozena  -  DOB 21.9.2005

  odešla..   -  DOD 29.8.2014

  výška 45 cm, váha 27,5 kg.

An je statná fena, buldočího typu.  

Její přednosti jsou : široký a hluboký hrudník, mohutné předhrudí. Má ladný, prostorný pohyb, hlavu s krásným, elegantním klabonosem, malé tmavé oko, dobře nasazené ucho. Výborně nesený prut.

Zkráceně o povaze : velmi temperamentní fena, rozená vůdkyně smečky, dominantní, bez známek agresivity. Vyrovnaná povaha se sklonem k samostatnému jednání. Je poslušná a ovladatelná, ovšem je na ní třeba větší důslednosti, její pán musí být přirozeně dominantní typ, tresty na ní příliš neplatí. Je velký lovec čehololiv, co se hýbe.  Miluje lidi, obzvláště malé děti.

 Miluje coursing, má složenou licenci.

pedigree,

 UPC - OK,  PKD ( ledviny ) - OK, ( srdce) hearts - doppler OK, BAER - OK, patella - OK. 

 Results

Fena není uvedená na klubových stránkách jako plně testovaná proto, že test patelly nám dělali na klinice AAvet, bohužel lékař kterého klub neuznal. Vyšetření se dělalo během narkozy čubiny, protože je nejobjektivnější, po testu BAER, abychom Angelee ušetřili jedno uspání navíc.  

Seznam lékařů, které bude klub uznávat byl vydán až po tom, co jsme nechali holky testovat. Protože jsme test dělali proto, abychom my věděli, jak na tom fenky jsou a ne proto, abychom "měli plný počet bodů", spokojíme s tímto vyšetřením a nepojedeme zatím jinam. Možná později.

dodatek 7.12.2011

... děkujeme za upozornění na naši chybu, že lékař není neuznaný klubem, ale veterinární komorou. Nechali jsme dělat toto vyšetření před vydáním seznamu lékařů, výsledky zaslali kompetentní osobě a dozveděli se, že lékař není uznán a tudíž výsledky nejsou brány jako oficiální. Nepátrali jsme a nezjišťovali podrobnosti proč tomu tak je a spokojili se s pouhým oznámením. Tímto se omlouváme za mylnou informaci, která ale nic nemění na tom, že fenku vyšetřil jeden z nejlepších veterinářů ( v oboru chirurgie, neurologie, ortopedie ) a shledal vše v pořádku.

 

© 2008 - 2013 Nature of Unique

Vytvořeno službou Webnode