Plánování štěňat

 

25.7.2010

Při podzimním/zimním hárání budeme určitě krýt Angelee (Ovis TK ), otce budoucích štěňátek ještě upřesníme, každopádně to bude nějaký úspěšný, testovaný pes.

Možná nakryjeme i Týtku ( Decentia ), pokud najdeme vhodného psa a také podle toho, jak budou holky hárat a zda by se podařilo zvládnout oboje krytí.

Drumy už asi krýt nebudeme, bojíme se, že by jí v jejím věku ( při jejím hárání po 10-11 měsících by jí v době, kdy by měla poprvé porodit, bylo 5,5 roku )

hrozily velké komplikace, miminálně porod císařským řezem a následná kastrace, dokonce by mohla být ohrožena na životě buď ona anebo miminka. A to riskovat nechceme.

27.5.2010

Bohužel sonografické vyšetření nepotvrdilo březost ani Drumy  ani Angelee ( Ovis ), štěňátka tedy nebudou.

duben 2010

 25.4.2010 budeme krýt naši fenku Drumy z Pašerácké stezky psem Cyberman Cwmdulais.

Cyberman Cwmdulais

 Silný žíhaný pes, 2x CAC, 2x CACIB,  BOB - Eurodogshow Belgie (rozh. Bill Leslie,) Vítěz třídy - Klubová výstava Węgier.

průkaz původu zde: pedigree, výsledky vyšetření

 

 

Drumy z Pašerácké stezky

výsledky vyšetření

nar. 15.1.2006 Testovaná, zdravá  UPC - OK, srdce doppler - OK

Velmi dobrá fena, jemnější konstituce, teriéřího typu.

březen 2010 

V dubnu 2010 plánujeme krytí naší fenky CH.CZ Ovis Trojský kůň (Angelee) psem Knight of Katalonia Timar.

 Krýt se bude cca 30.4.2010

 

 

únor 2010

....momentálně nemáme žádná štěňátka, všechna z vrhu "B" jsou zadaná.  

 prosinec2009

....štěňátka se narodila 7.12.2009.... více na "odchovy" "vrh B "

....................................................................................................................... 

6.11.2009

...jsme byli na sonografickém vyšetření, kde nám potvrdili, že Týtka je březí. Počet štěňátek nevíme, protože jsme nebyli objednáni a nebylo zrovna "na velkém sonu" volno. A protože nám stačilo vědět jen jestli je či není březí, nevadila nám prohlídka na "malém sonu", které nemá moc dobrou kvalitu zobrazení.  A tak víme jen to, že má Týtka plný pupík miminek, asi pět nebo šest jich bude jistě, ale přesným počtěm se budeme muset nechat překvapit. 

 

Štěňátka budeme mít v bytě. První dny, kdy počítáme, že budou Týtčiny mateřské a ochranitelské pudy hodně silné a asi by se jí nelíbila přítomnost Angelee a Drumídky u mimek, budou v pokoji vedle kuchyně s obývákem. Také to bude výhodnější z důvodu vytápění, přece jen mají miminka větší nároky na teplo a to bychom se asi  všichni "upekli". Po pár dnech, až budou holky k miminkům smět, je přestěhujeme do obýváku s kuchyní, abychom měli vše pod kontrolou za normálního chodu domácnosti a nemusel někdo z nás, pánečků, být zavřený vedle.  A až budou mimina s to jít chvilku na čerstvý vzduch, začnou trénovat vyprazdňování se venku - z kuchyně se dá jít rovnou na zahradu. A bude to i výhoda pro miminka i návštěvy - kterých je u nás dost a dost, všichni se pomazlí do sytosti. Také se štěňata seznámí i s kočkami a možná, až vyrostou, je nebudou tak moc lovit  :-)))

Opouštět by nás mohla začít  po 25. lednu - to budou odčervená, očkovaná a budou mít čip. ( protože očkování a odčervení proběhne podle daného očkovacího a odčervovacího schématu, nebude pravděpodobně dokončeno a poslední dávku už dostanou asi u nového pánečka. Volíme šetrnější způsob, proto to déle trvá). Samozřejmě budou mít vystavený mezinárodní očkovací průkaz ( europas ) a identifikační kartu k čipu

Noví pánečkové u nás dostanou pro miminka krmení pro první dny, aby přechod na novou stravu proběhl pozvolna. Dostanou také pro štěnda dečku provoněnou maminkou a sourozenci pro případ stýskání a také je vybavíme radami a informacemi, jak a co s psíkem dál. Pokud bude zájem, můžeme pánečkům dát CD s fotografiemi jejich štěňátek od prvních chvil života.

Také se s novými pánečky dohodneme o tom, jak a co dělat v případě nějakých nepříjemných situací ( doufejme, že se nic špatného ale nestane ), abychom pokud možno zabezpečili důstojné podmínky pro další život štěňátek a budeme doufat, že uzavřeme přátelství a zůstaneme v kontaktu nejen pro případ, že by potřebovali poradit či pomoci.

Průkazy původu při předání  ještě nebudeme mít, protože se jedná o spojení se zahraničním psem, trvá jejich vystavení déle. Ihned po vystavení je pošleme doporučeně poštou, nebo předáme jinak, podle domluvy s každým osobně.

Nejdůležitější informace :

Cena štěňat je 16 000 Kč, v této cene je zahrnuto očkování, odčervení, čipování, mezinárodní očkovací průkaz (europas ), průkaz původu a identifikační kartu k čipu.  Na rozloučenou dostanou štěňátka krmení a dečku, v případě zájmu CD s fotografiemi miminka od narození.

Pro zarezervování štěňátka bude potřeba složit zálohu 5 000 Kč, po zaplacení nebudeme štěně dále nabízet jinému zájemci. Při odstoupení od koupi štěňátka záloha bohužel propadne, a to z důvodu komplikací s nabízením staršího štěněte.  

 Cokoliv by Vás ještě zajímalo, neváhejte se nás zeptat buď v návštěvní knize, nebo na e-mailové adrese v kontaktu.

 

14.10.2009

... 6. a 7.10 jsme byli krýt v Polsku, vše dopadlo dobře, takže snad můžeme očekávat štěňátka.

Otec Lord of the Timar je jeden z nejkrásnějších a výstavně nejúspěšnějších psů v současné době, povahově je výborný, jeho pánečka o něm říká, že je hodný krásný trouba, má pravidelně kontrolované ledviny a testy UPC, je vyšetřený na hluchotu.

Matka Decentia  je většinou výborná, dobromyslná a klidná. Má samozřejmě vyšetřené ledviny, srdce dopplerem, pravidelně dělaný test UPC.

Štěňata budou černá se žíháním a bílými znaky, po obou rodičích předpokládáme velmi dobrou a pravděpodobně klidnou povahu, a výstavní předpoklady.

Lord of the Timar, ICH  

 Interchampion, Champion GBT, POL, RUS, HUN, HOL Junior Club Winner KTTB POL, HUN, Club Winner POL, NDL 2007 Club Winner POL, HUN, AUT, NDL, SVK, GER 2008 Club Winner Holland 2007, 2008, 2009 Cruft's Winner 2008 Best Dog - CETS Hauck Memorial Runner-up 2008 Club Winner POL, AUT, HUN 2009 European Junior Winner 2007 Winner POL 2007 and AUT 2009 multiple Trophy and BOB winner
průkaz původu Lorda  zde

 

1.říjen 2009

...nakonec hárání dopadlo dobře, holky začaly pár dní po speciální výstavě na Kletečné. Takže krýt se bude a ženich je pes s vynikajícím rodokmenem a výbornou přátelskou povahou. Má samozřejmě zdravé ledviny a v pořádku sluch.

Krýt by se mělo v termínu mezi 7 až 11 říjnem, podle hladiny progesteronu, pokud vše dobře dopadne, štěňaty by se měla narodit v první polovině prosince. pokud nás příroda nepřekvapí, měla by být všechna černá se žíháním a bílými znaky.

září 2009

...holky nás zase "dostaly", stále nehárají, takže jak jsme se obávali, že by byly při světové výstavě v říjnu v Bratislavě vysokobřezí, tak teď se bojíme, že jí prohárají a my budeme mít tím pádem nejdražší vstupné :-)

Rozhodli jsme se nakrýt Týtku, měla už tři roky, tak není na co čekat. Angelee budeme krýt až na jaře.

Ženich pro Týtku bude nakonec Lord of the Timar, měli jsme sice v plánu hledat ve Francii, ale to jsem nezvládla a nedotáhla do konce. Takže příště, až bude více času a méně práce kolem zabydlování se, v zahradě a s miminem.

únor 2009

...bohužel plánovaná štěňata Týty s Timothy Leary Hamentashen nebyla, ale protože se nám Timík líbí, zůstává jako jeden z adeptů na další krytí některé z holek.

Budeme asi krýt Drumy jak začne hárat, ale u ní se naprosto nedá odhadnout termín a potom na podzim lze krýt Angelee i Týtku. Uvidíme, jak vše dopadne, protože jsme obě přihlásili na světovou výstavu do Bratislavy a pokud by v tu dobu měly být vysokobřezí nebo po porodu, asi bychom krytí odložili na jaro dalšího roku.

Další adept je znovu Lord of the Timar, když po něm zůstalo jen jedno štěně, ale nejvíce teď pracujeme na tom, abychom sehnali vhodného psa ve Francii, protože tam jsou psi zdravotně testovaní více než u nás, povinně několik pokolení a také povahově, takže si myslíme, že by francouzský pes byl opravdu přínos pro náš chov.

Jak se vše bude vyvíjet vás budeme informovat.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       Timothy Leary Hamentashen                     

       nar. 6.10.2005, CAJC,CAC,CACIB,Obl. vítěz,vítěz třídy

Timík je testováný dle stanov klubu a je zdráv ( testy Timothy viz. níže )

 Zdravotní testy a rodokmen : v genealogii klubu - zde

 Jeho www stránky : Bullterier Timík

 

 

© 2008 - 2013 Nature of Unique

Vytvořeno službou Webnode