...měli jsme ideu. Sjednotit testování tak, aby nebylo možné jeden výsledek interpretovat rozličnými způsoby. Zdálo se nám to velmi jednoduché.

Chtěi jsme odpůrcům testování sebrat vítr z plachet, aby nemohli tvrdit, že testování nikam nevede a je zbytečné, když se na výsledky nedá spolehnout.

Chtěli jsme sami mít jistotu, že když má ten či onen pes takový a takový výsledek, je jisté že je správný.

Jako první krok mělo být shromáždění protichůdných výsledků u jednoho psa a tyto poslat na posouzení na veterinární komoru se žádostí o vypracování jednotného postupu vyšetření a klasifikace nálezů. O pomoc se shromážděním dostatečného množství materiálů jsme požádali několik přátel, poprosili jsme i lidi na fóru a pokud by byl počet takto získaných zpráv přesto malý, chtěli jsme požádat o pomoc i klub.

Abychom ale věděli úplně přesně, co nás při jednání s veterinární komorou čeká a jak třeba vyřešit stávající situaci lépe, než si myslíme, požádali jsme o názor a radu kardiologa s největší praxí a zkušenostmi u nás, a to MVDr. Najmana z kliniky AAvet Praha.

Ačkoliv jsme nebyli první, kdo po něm chtěl pomoc, opět ochotně poradil.

Bohužel, svojí radou a názorem na řešení našeho problému nás vůbec nepotěšil, dalo by se říci, že zarmoutil.

Dle jeho slov je situace momentálně téměř neřešitelná.

Pro pochopení jeho odpovědí zveřejňujemi i náš dopis, kde popisujeme, co nás v chovu trápí a prosíme o jeho názor na námi zamýšlené kroky ke zlepšení stávajícího testování.  

 

© 2008 - 2013 Nature of Unique

Vytvořeno službou Webnode