15.5.2010 speciální výstava KABT, Beuška je "Best Baby" výstavy

16.05.2010 15:52

...taky jsme tam byli, bohužel jen jako diváci, Týtka hárá a Drum s An jsou nakryté a mají teď "jinou práci" než se vystavovat.

 Ale adrenalin to pro nás byl, šly se poprvé předvést Týtčiny děti Bea a Gery ( Bailint), tak jsme je "museli" jet podpořit :-)

Bylo škoda, že se účastnilo málo štěňat, moc jsme se těšili na porovnání našich mimek s ostaními a to se příliš nepodařilo. Ale zase si to "děti" a hlavně jejich páníci zkusili a mají křest úspěšně za sebou.

Gery byl druhý, se známkou VN2, měl moc pěkný posudek, i slovně ho pan rozhodčí velmi chválil, bohužel se nedokázal předvést a to ho mohlo stát umístění. Také mu pan rozhodčí řekl a napsal do posudku, že musí hodně a hodně trénovat.

Beuška byla v kruhu jediná fenečka, takže samozřejmě vyhrála se známkou VN1, ale ona má tak výrazný a krásný klabonos a nemá žádnou vadu, že si ( asi trošku namyšleně, ale snad i trochu právem ) myslíme, že by možná dopadla na stejném místě, i kdyby byla ve třídě větší konkurence.

Boj o nejlepší štěně byl víceméně jasný, Beuška byla prostě neporazitelná a my měli radost hlavně z toho, že její klabonos budí obdiv a několikrát jsme slyšeli, jak se o ní mluví.

Snad to nezní příliš nabubřeně, ale opravdu máme radost z našich dětí, že se jim daří, a jsou to větší nervy, než když vystavujeme my naše holky.

Také jsme se zase potkali s paní Jastrebskou, chovatelkou a majitelkou Lorda, zajímala se o děti po svém psu, poradila nám jak pořádně vystavovat, dokonce nám i přímo na štěňátkách ukázala, že to jde, když víme jak na to a do kruhu nám dala střívko pro dobré vystavení, trošičku se zlobila, že Monty (byl se jenom podívat ) nemá vylepené uši, když mu nestojí na sto procent, že riskujeme nepevné postavení uší. Asi jsem jí špatně vysvětlila, že má ouška vylepené, ale zrovna má pauzu, když jel "mezi lidi". Nakonec nás ještě upozorňovala, že mají štěňata po hraní si v trávě mokrá bříška, že je musíme hned vysušit a dát do tepla, že nám nastydnou.

Mimo spoustu jiných známých jsme si trochu popovídali i s panem Popowiczem, momentálním držitelem krycího psa Drumy Cwmdulais Cyberman ( také se zúčastnil, ve velké konkurenci krásných psů odešel jen se známkou V bez pořadí ) a protože bylo téměř po výstavě a my měli doma návštěvu, museli jsme odjet.

Strávili jsme příjemný a poučný den, trošku jsme litovali, že jsme nemohli vystavoval holky a už se těšíme na další akci.

 

 

 

 

© 2008 - 2013 Nature of Unique

Vytvořeno službou Webnode