19.2.2011 první štěndo kouká na svět

19.02.2011 23:37

...je tu dlouho očekávaný den - první miminko, klouček č. 2 kníráček Dragoun už kouká. Je úžasné sledovat, jak se snaží udržet hlavičku a sledovat věci kolem. Vypadá jako dekorace do auta - pejsek s kývající hlavičkou. Jen s tím rozdílem, že ta hračka pevně a stabilně sedí na zadečku a kýve jen hlavičkou, kdežto Dragoun se kýve celý, o stabilitě se nedá mluvit vůbec, takže sebou dost často úplně "neorganizovaně" plácne do dek. 

 Také se už prckové snaží stavět na všechny tlapičky, ale vyloženě se jim nedaří, ryjí rypáčkama v dekách a chvílemi to i vypadá, že si z kebulek buličích udělají boxeří. Mamina Týtka nad nimi sedí, kouká se na jejich snažení a kdo ví, o čem přemýšlí :-)

Už od miminek sem tam poodejde, ale jen na rychlokontrolu do obýváku, jestli se náhodou v její nepřítomnosti nerozdávají dobrůtky, nebo neprovádí jiná činnost, o kterou by nerada přišla a honem zase za prckama a dát jim napít. Jak k nim vejde, začnou pípat a předhánět se v disciplíne "plížením plazením vpřed" a hurá mamině na cecíky. Tam se řazení neobejde bez bojů a strkanic, do kterých ještě my, páníčkové,  zasahujeme a trošku prckům organizujeme "zasedací pořádek". Když mamina spustí mlíčko, je slyšet hrdelní spokojené tokání a pohyb ocásku jasně vypovídá a prožívání  nejvyšší slasti. Když proud mléka zastavuje, dochází opět k bojůvkám, ve snaha dopít zbytky ze sousedního vemínka vypadá tak, že se mimina hemží jako střečci, berou do pusiny jeden cecík po druhém a hned vyplivují, protože jsou vypité všechny, hlasitě se dožadují návdavku a po chvíli upadají, přmoženi únavou.

A to všchno si za hodinku dvě znovu zopakují. A postupně si začnou zpestřovat dosavadní život ve tmě tím, že prohlédnou a budou se snažit koukat na něco, co netuší co je, jak to chutné ani k čemu to je... a až začnou i toto zjišťovat, pak to teprve bude pravá legrace.

Už se na to těšíme

© 2008 - 2013 Nature of Unique

Vytvořeno službou Webnode