5.5.2012 ...jak se stále mají naše holky

05.05.2012 21:23

...delší dobu jsme nepřinesli žádnou zprávu o tom, jak se mají naše holky.

Neděje se nic převratného, jen drobné "radosti", jako třeba ta, že se černé holky po několika měsících zase trošku poškorpily a i když to vypadalo nevinně, nakonec máme z Angelee orlosupa. Jak to?

         Za tu rvačku ani vlastně nemohly - na na náš plot se pověsil nějaký ratlík, asi jim nadával, ony zase jemu a jak byly rozčílené a vytočené, stačilo málo a byly v sobě. Já ( Romana ) jsem v té době šmatlala o francouzských holích, takže než jsem se k nim přes půl zahrady dobelhala, holky se už držely "moc pěkně" a ještě bylo nutné se jako první  věnovat foxteriérce Denušce ( která tu byla s mojí sestrou ) a honem jí odnést pryč z "válečné vřavy", aby jí holky náhodou nechtěly rozpůlit, když kvičela, ječela a nerozhodně běhala kolem nich bojujíce se svým strachem a chutí si taky kousnout ... vypadalo to docela divoce, ale celkem se nic nestalo. Týtka měla jen prokouslou hubu a An měla nakouslou nohu, natrhnuté ucho a procvaklou kůži na krku. Všechno jsme ošetřili, usoudili, že veterina není třeba. Za pár dní se ale An udělala během noci veliká boule na krku a jelo se. Následovalo oholení krku, řezání boule, dreny, vyšetření i ostatních ranek, ATB ... klasika a ještě pro jistotu rentgeny tlapky, protože na ní pořád nešlapala úplně dobře a i když nebyla noha nijak poškozená, díky otoku kolem ranky jí nohu raději zafixovali, aby byla v klidu a lépe se hojila...An byla po "řáděni" veterináře tak ovázaná, že vypadala jako by byla vyrvaná ze spárů vlkodlaka a ne že se jen účastnila nevinné výměny názorů :-))) ... prostě přesně podle hesla "s bulíkem se nikdy nenudíš".

A já zase nemám na minimálně dvoje botičky :-)))

       Teď momentálně máme veselo zase jinak - An se rozhodla, že má miminka. Prostě si umanula, že je porodila v rohu gauče, sedí u nich, olizuje si cecíky a je děsně spokojená. Do chvíle, než kolem projde jiná z fen, to se šklebí, ksichtí a vyhrožuje. ( taky musí mít nervy, to dá rozum, miminka na gauči a kolem krvelačná Týta a Druma :-))) Koza blbá, nemohla si porodit jinde? ) Samozřejmě, že jí tohle netrpíme, jde z gauče dolů, ale stejně... je chudinka. Tak ráda je venku a teď je opravdu hezky, jenže An se proběhne ven a hned nešťastně sedí u dveří, kouká dovnitř, musí za dětmi. Prostě dělá Drumu. ( to je naše heslo - Drum chce hned taky domů, v jakoukoliv dobu - buď je zima nebo zase moc teplo, buď je brzo moc ráno a nebo už zase večer, prší nebo svítí sluníčko - pro Drumynku není žádné pořasí dost dobré, aby byla ráda venku ). Už aby jí to přešlo.

Týtek má taky falešku, ale na ní se pozná jen tak, že z ní teče mlíčko. Jinak se jí nemění ani nálady ani nedělá pelíšek. Jen Drumídek nemá falešku, ta zase pro jistotu ani nehárala. Asi se jí nehce si kazit jaro :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2008 - 2013 Nature of Unique

Vytvořeno službou Webnode