...jak se má Balbo Lio Nature of Unique ( Brit )

31.08.2012 15:26

...v červenci se na nás byli podívat páník s Britem. Byli jsme moc rádi, protože jsme si skoro rok jen telefonovali, nějak nám nevyšlo se vidět a tak jsme byli nedočkaví, jak Britík vypadá. A také jsme věděli, že se stala Britíkovi nehoda s divočákem...tak jsme byli zvědaví na podrobnosti.

Musím říct, že kdybychom "neměli důkazy" ( fotky z lovů ), nevěřila bych, že Brit někdy ležel v trávě mezi brouky,  že byl někdy na dešti nebo zažil cokoliv jiného, než ležení na poduškách a krmení z podnosu... Tak nádherná srst, bílé znaky byly tak bílé, až oči přecházely, nikde žádná špínka, otlak nebo špatný chloupek. Další naprostou neuvěřitelností bylo, že Britík vnímal sebemenší podnět páníka, reagoval klidně, vláčně a s grácíí. Nedovedu si představit, že tenhle ladný elegán, který by se jistě dokázal chovat naprosto bezchybně v jakekoliv společnosti, se dovede orientovat v divočině, dovede se spolehnout sám na sebe a svůj rozum, dovede vystopovat a zadržet divočáka... opravdu, Brit vůbec nebudí dojem lovecky vedeného psa, ale vypadá spíš jako doprovod nějakého anglického gentlemana.  Radost pohledět na to, jak s pánem komunikují. Brit byl pro mě největším překvapením ze všech štěňat.

Abych ale  zanechala těch superlativ ...

Brit si vede moc dobře v práci a tak jsme se nemohli nezeptat, jakou nehodu měl a jak se stala, když páník tak vychvaluje jeho chladnou hlavu a rozum. Stalo se, že Brit vyhledal divočáka a už ho držel, jenže byla tma a chlapi si hned nevšimli, že je moc velký a že by ho Brit sám nezvládl. Tak ho chtěli stáhnout zpět, to i udělali, jenže do stopovačky se zapletl i ten kanec a to chlapi zjistili až moc pozdě. Divočák už byl zamotaný se psem a Brit to ošklivě odnesl. Byl rozpáraný od hrudi po varlata, nakoso tělem. Samosebou, Brit to ani "neveděl", honem jeli na veterinu, dostalo se mu ošetření a za tři dny prý už zase tak vyváděl, že se báli o jeho stehy. Naštěstí to nenechalo žádné následky ani na duši  ani na těle Britíka. Trošku se dá v podpaží vidět jizva a trochu na varlátkách, ale jen když víte, co se stalo. Jen páneček je prý vyděšený ještě dnes.

Takže jsme se přesvědčili, že se Britovi daří dobře a že je s ním páník stále spokojený. Jsme za to moc rádi a budeme jim držet palečky, aby jim to klapalo stále tak dobře.

Britovi nové fotky najdete v sekci "odchovy" - "vrh B" - "Balbo lio"

 

 

© 2008 - 2013 Nature of Unique

Vytvořeno službou Webnode