o nás

  

      Naše chovatelská stanice je založena krátce, od začátku roku 2008, i když fenky máme déle. Neměli jsme původně v plánu se cíleně věnovat chovu a rozvoji plemene, naše holky –jak svým fenkám říkáme - jsme si pořídili hlavně jako miláčky a společníky. Teprve postupem času jsme pronikli do problematiky zdraví bullteriérů, do zvláštností jejich chovu a věcí kolem, které se liší od držení mazlíčků jen tak pro radost. K našemu rozhodnutí chovat, nemálo přispělo i to, že jsou zdravé a mají výborné povahy. Máme několik přátel s nemocnými bulíčky, kteří si nemohou užívat tolik radosti, jako my a stále musí myslet na to, že každý jejich společný den může být poslední…i proto bychom chtěli co největší měrou přispět k eliminaci dědičných nemocí, kterými bulíčci trpí a přispět tak ke zdraví a dlouhověkosti tohoto úžasného plemene. Abychom „dětem“ našich holčiček a jejich páníkům dali co největší šanci, že spolu prožijí mnoho šťastných let. Bohužel, nikdo nemůže dát stoprocentní záruku zdraví, ale chceme pro to udělat co nejvíce.

To znamená, že naše fenky mají vyšetřené srdce dopplerem, ledviny a i některé ostatní orgány ultrazvukem, samozřejmě mají testy krve a moči. Také jsou "maminy" testovány na hluchotu a mají zkontrolována kolena - patelly. Vše mají v pořádku.

 Ke krytí vybíráme psy prověřené, zdravé a vyšetřené.

Holky žijí s námi v domku se zahradou společně s kočkami. Snáší se dobře, holky jsou naučené, že se kočičkám nežere jejich krmení a že se nehoní, i když někdy na zahradě kočky provokují a holky je pak proženou.

Když je možnost, účastníme se různých akcí, jako jsou tábory, coursingy, společná setkání a venčení, chodí k nám domů hodně návštěv, takže se dá říct, že jsou naše holky velmi společenské.  Samozřejmě se umí chovat i například v MHD nebo v restauraci - stručně řečeno, jsou součástí našeho života a vyřazeny jsou jen z málokterých našich aktivit.  

Od doby, kdy se nám narodila první dcerka a později druhá, se s velkou trpělivostí "účastní" i jejich výchovy. A nutno říci, že se tohoto zhostily s velkou láskou, mají dcery opravdu rády a jsou k nim velice ohleduplné. Je až obdivuhodné, jak si "uvědomují", že děti jsou křehcí tvorové a je nutno se k nim chovat obzvláště opatrně...

Ale o tom někdy jindy a podrobněji...

© 2008 - 2013 Nature of Unique

Vytvořeno službou Webnode