Jak odchováváme štěňata my

Štěňátka odchováváme v bytě. První dny, kdy jsou mateřské a ochranitelské pudy feny hodně silné, je maminka se štěňátky v samostatném pokoji vedle kuchyně s obývákem, kde s ní jsme jen my, páníci a to první týden pomalu 24 hodin denně. Také je to výhodnější z důvodu vytápění, přece jen mají miminka větší nároky na teplo. Po asi třech týdnech, když maminka poleví v hlídání a štěnda už nemají tak velké nároky na teplo a klid, se chodí proběhnout do chodby a obýváku s kuchyní, kde jsou už ostatní holky, kočky, naše děti... a kde vlastně žijeme.  Když jsou mimina s to jít chvilku na čerstvý vzduch, začnou trénovat vyprazdňování se venku - z kuchyně se dá jít rovnou na zahradu.

Opouštět  nás začnou v asi 8 týdnech. Budou čipovaná, očkovaná, odčervená, vyšetřena BAER testem na huchotu, Noví pánečkové u nás dostávají pro miminka krmení pro první dny, aby přechod na novou stravu proběhl pozvolna. Dostávají také pro štěnda dečku provoněnou maminkou a sourozenci pro případ stýskání a také je vybavíme radami a informacemi, jak a co s psíkem dál. Pokud mají zájem, dáváme pánečkům CD s fotografiemi jejich štěňátek od prvních chvil života.

Také se s novými pánečky dohodneme o tom, jak a co dělat v případě nějakých nepříjemných situací ( doufejme, že se nic špatného ale nestane ), abychom, pokud možno, zabezpečili důstojné podmínky pro další život štěňátek a doufáme, že s nimi zůstaneme v kontaktu nejen pro případ, že by potřebovali poradit či pomoci.

Průkazy původu při předání  asi ještě nebudeme mít, protože se jedná o spojení se zahraničním psem, trvá jejich vystavení déle. Ihned po vystavení je posíláme doporučeně poštou, nebo předáváme podle domluvy s každým osobně.

© 2008 - 2013 Nature of Unique

Vytvořeno službou Webnode