VRH "A"

Tento vrh je ze spojení Ovis Trojský kůň ( Angelee ) a Lord of the Timar ( PP viz.sekce Doklady Různé... )

15.9.2008 se narodila 3 štěňata černá s žíháním a bílými  znaky. Porod An probíhal u veterináře, byl dlouhý a těžký.  První se narodil pejsek, vážil 390 gramů. Nestihl ani dostat jméno, 16 hodin po porodu zemřel.

Druhá narozená fenka - Aleksandra - vážila 400 gramů, bohužel i přes nepřetržitou, všemožnou péči nás i své maminky a několikeré návštěvy u veterinářů  i ona svůj boj o život 17.9. prohrála.

Protože průběh "nemoci" byl stejný jako u brášky, rozhodli jsme se dát její tělíčko pitvat, abychom zjistili, proč se tak stalo.

Bohužel se nám nedostalo jednoznačné odpovědi, štěně bylo v dobré kondici, plně vyvinuté, bez jakýchkoliv vad a zranění. Jako nejpravděpodobnější příčina smrti byla uvedena bakterie Escherichia coli var. Haemolytica, kterou v tělíčku našli.  Tomu se bohužel nedá nikterak zabránit, tato bakterie se běžně vyskytuje "všude kolem nás", někdy se stane, že organismus - čerstvě narozených mláďat nebo i velmi oslabených starších jedinců - se nedokáže této bakterii bránit a umírá.

Jako třetí štěňátko - druhá holčička, s váhou 420 gramů  se narodila "naše" statečná bojovnice. Dostala domácí jméno po mamince Angelee.

 Angelee Nature of Unique

 Angelee - 6 týdnů  

( PP viz.sekce Doklady Různé... )

Angelee domácky říkají Ančule, od nás jí zůstala přezdívka "Píďulka", na kterou stále slyší, někdy raději než na svoje jméno a tím pánečku zlobí :-))) , žije s pánečkou v Praze, takže se čas od času vidíme. Je to malá ďáblice po mamince a tvrdohlavý bulíček každým coulem. Doufáme ( a přejeme nové pánečce ), že bude hlavně zdravá a odolná, že poroste do krásy jak po mamince tak po tatínkovi a že jí budeme často vídat na výstavách.

Chcete-li vědět, jak roste a jak se jí daří, můžete se podívat na její fotky poklajda.rajce.idnes.cz/ a nebo videa www.youtube.com/user/poklajda

© 2008 - 2013 Nature of Unique

Vytvořeno službou Webnode