Týta ( DECENTIA In-Sitú )

 

narozena 3.7.2006

                                                                               výška 51 cm, váha 32 kg.

 Týta je velká fena, nevyhraněného typu ( resp. je typ dalmatinský - málo používaná terminologie ) 

Její přednosti jsou : široký a prostorný hrudník, dobře zaúhlené končetiny a rovný hřbet.  Má širokou vyplněnou hlavu s pěkným klabonosem a malé tmavé oko.

Zkráceně o povaze : fena s mírně flegmatickou povahou, velmi mazlivá a přátelská, lenošná a pohodlná. Je ráda ve společnosti jiných psů, je dost fixovaná na Drumy. Je náruživý lovec, nejraději loví zajíce, kterým díky své mrštnosti a rychlosti stačí. Není dominantní, nenapadá psy, ale je-li vyzvaná k boji, neváhá a porve se.  

Miluje coursing, má složenou licenci.

Týta je výborná matka, štěňatům se od ní dostává špičkové péče. 

 Pedigree

UPC - OK, PKD (ledviny ) - OK, ( srdce) hearts - doppler OK,  BAER - OK,  Patella - OK . Results

Fena není uvedená na klubových stránkách jako plně testovaná proto, že test patelly nám dělali na klinice AAvet, bohužel lékař kterého klub neuznal. Vyšetření se dělalo během narkozy čubiny, protože je nejobjektivnější, po testu BAER., abychom Týtku ušetřili jednoho uspání navíc. 

Seznam lékařů, které bude klub uznávat byl vydán až po tom, co jsme nechali holky testovat. Protože jsme test dělali proto, abychom věděli, jak na tom fenky jsou a ne proto, abychom "měli plný počet bodů", spokojíme s tímto vyšetřením a nepojedeme zatím jinam. Možná později.

 

dodatek 7.12.2011

... děkujeme za upozornění na naši chybu, že lékař není neuznaný klubem, ale veterinární komorou. Nechali jsme dělat toto vyšetření před vydáním seznamu lékařů, výsledky zaslali kompetentní osobě a dozveděli se, že lékař není uznán a tudíž výsledky nejsou brány jako oficiální. Nepátrali jsme a nezjišťovali podrobnosti proč tomu tak je a spokojili se s pouhým oznámením. Tímto se omlouváme za mylnou informaci, která ale nic nemění na tom, že fenku vyšetřil jeden z nejlepších veterinářů ( v oboru chirurgie, neurologie, ortopedie ) a shledal vše v pořádku.

 

© 2008 - 2013 Nature of Unique

Vytvořeno službou Webnode